2008-09-08 - Skończyłem projekt Daimonia

Skończyłem projekt Daimonia. Ostatnim opowiadaniem cyklu jest "Chimera".

pdf Tekst do pobrania (format .pdf) "Chimera" (fragment)

Zbiór zawiera m.in. takie teksty jak "Patchwork" (drukowany w Opcjach), "Plac Różany" (Fraza), "Tancerz" (wkrótce w Akcencie), "Dr V.St." (wkrótce w Odrze), a także "Bardzo ładne pudełeczko po cygarach" i "Manual" (oba nagrodzone w Mazowieckich Konkursach Małej Formy Literackiej i drukowane w Sekretach Żaru).

 

daimonia.gif

 

Daimon lub daimonion to - idąc za wierzeniami Greków - pomniejszy duch lub bóg, usytuowany w strukturze Rzeczywistości (jeśli taką akceptujemy) gdzieś pomiędzy istotą ludzką i Bogiem. Pomiędzy lub "obok". Czasem spotykamy daimonia bezpośrednio, naocznie, fizycznie, zwykle jednak ukrywają się one, zwodniczo przyjmując postać ludzką (a nawet jakąś inną). Czas, miejsce, cywilizacja, kultura i inne okoliczności są przy tym bez znaczenia. Zbiór pt. Daimonia opowiada historie niektórych z nich.

W opowieściach tych staram się nie wartościować bytów; czasem jednak moja sympatia dla jakiegoś daimona (daimoniona) jest aż nazbyt wyraźna.

2008-07-09 - W nr 2 (71) kwartalnika

W nr 2 (71) kwartalnika Opcje ukazało się moje opowiadanie pt. "Patchwork". To historia przejęcia tożsamości zmarłego ojca. Zarazem próba przedstawienia świata, który jest jak tkanina, pozszywana z kawałków ("patchwork"), gdzie jednak usunięcie jednego fragmentu (jednego ludzkiego życia) jest nieodwracalne i zmienia ów świat całkowicie.

pdf Tekst do pobrania (format .pdf) "Patchwork (fragment)".

2006-06-20 - Książka

18 czerwca w klubie Omerta na krakowskim Kazimierzu spotkali się redaktorzy, współpracownicy i miłośnicy rzeszowskiej Frazy. Ja mam zaszczyt i przyjemność zaliczać się do grupy II i III. Mają być spotkania kolejne...

więcej »