2017-04-04 - Ostatni ogród, czyli może wkrótce

Może tuż po wakacjach tomik opowieści p.t. Ostatni ogród? Ostatecznie w nowo tworzonej Bibliotece SPP Oddziału w Katowicach. Ukłony dla Prezesa Jana Strządały.
Tymczasem ukazały się niektóre anonsowane tu opowiadania, a czekają jeszcze na swój czas "Karnawał w Val di San Marco" (Twórczość, iI połowa 2017) i "Z krwi naszej" (kolejna antologia polskich opowiadań).
Pozdrawiam Pawła Nowakowskiego, szefa szczecińskiej FORMY, gdzie owe antologie ukazują się w cyklu co 3 lata mniej więcej.

PS
Okładkę zaprojektuje Basia Grzybowska-Flores.

2016-12-14 - 2017

Plany publikacyjne i wydawnicze na najbliższy rok (diabeł się cieszy, gdy człowiek planuje).

Akces - Portret Tomasza Listera. Miłość licealisty i studentki ASP w czasach I Solidarności. Upalne lato 1981. On przyjeżdża do dziadków na wakacje. Ona (też wakacjuszka) maluje jego portret, wzorując się na obrazie J. Reynoldsa. 

Twórczość - Karnawał w Val di San Marco. Starzejący się pisarz spędza zimę w Toskanii, próbując pisać i zarazm uporządkować swoje życie. Nadchodzą dni karnawału...

Fraza - Erinna i Baukida. Dwie Polki-Żydówki i trudna miłość. Emigracja końca lat 60. Muzyka Chopina i sztuka performance. Współczesność i doświadczenia lat wojny.

EleWator. Nad morzem. Ośrodek rehabilitacji dla weteranów wojennych, obok hotel turystyczny dla cywilów. Kiedy uderza w nas Los? (już opublikowane, więc de facto 2016).

Wydawnictwo Forma. W Antologii opowiadańZ krwi naszej. Pokręcone losy pewengo człowieka, ktory próbuje ustalić swoje pochodzenie, zarazem ustalić swoje prawdziwe nazwisko. 

...trzeci zbiór opowiadań. 

Jak widzę, porównując z planami na rok 2016, pewne projekty ślizgnęły się nieco. Taki to biznes.

2016-08-31 - Gnoza

Sierpień 2016

Na portalu esensja.pl opowiadanie Basso Ostinato. Gnoza czasów współczesnych:


http://esensja.stopklatka.pl/tworczosc/opowiadania/tekst.html?id=23209